Litoměřická diecéze na Katolických dnech v Regensburgu

Ing. Jana Hovorková, hlavní koordinátorka akce za litoměřickou diecézi 27.května 2014

Litoměřická diecéze na Katolických dnech v RegensburguSrdečně vás zveme k návštěvě bavorského Regensburgu, kde zítra začínají Katolické dny. Toto v pořadí již devadesáté deváté setkání katolíků probíhá ve dnech 28. května až 1. června 2014 a představí se zde i litoměřická diecéze.

 

Litoměřická diecéze se bude na Katolických dnech prezentovat ve stánku v samém centru Regensburgu (ulice Am Protzenweiher). Ve stánku se bude možné na roll-up bannerech dozvědět základní informace o litoměřické diecézi, biskupském městě Litoměřicích, diecézních patronech, některých kapitolách z dějin diecéze, poutních místech, německých partnerských diecézích, charitní činnosti či kulturních a přírodních krásách litoměřické diecéze. K dispozici budou letáčky, brožurky a jiné propagační materiály. Pro děti budou připraveny omalovánky s různými vyobrazeními hlavní patronky diecéze sv. Zdislavy doplněné krátkým textem o jejím životě. Ve stánku bude možné ochutnat víno z Litoměřicka a bude se nabízet také něco malého k zakousnutí. Návštěvníkům bude k dispozici tříčlenný tým německy hovořících zaměstnanců Biskupství litoměřického. Stánek bude otevřen od čtvrtku 29. do soboty 31. května, vždy od 11 do 18 hodin.

Kontakty mezi litoměřickou diecézí a německými diecézemi Dresden-Meißen a Görlitz budou obsahem panelové diskuse ve čtvrtek 29. května od 16.30 hodin v prostorách gymnázia Albrecht-Altdorfer-Gymnasium (adresa: Minoritenweg 33).

Litoměřická diecéze se dále představí v pátek 30. května od 16.20 hodin v rámci 15 minutové prezentace na pódiu umístěném v ulici Am Gries, rovněž v centru Regensburgu, kde bude probíhat nejrůznější program určený pro kolem procházející návštěvníky Katolických dnů. Protože účelem jednotlivých vystoupení je zaujmout kolemjdoucí, bude prezentace litoměřické diecéze koncipována v duchu knihy Otfrieda Preußlera „Útěk do Egypta přes Království české, jehož děj se odehrává na území litoměřické diecéze, kudy za oněch svatých dob vedla cesta z Betléma do Egypta (napříč Šluknovskem, pak Českolipskem, kolem Ještědu a dál po staré celní silnici přes Žacléř do Slezska).

Katolické dny nejsou pouze příležitostí pro prezentaci jednotlivých církevních institucí, organizací a podobně. Stejně důležití jsou návštěvníci Katolických dnů, a to i z České republiky, kteří jsou k účasti na bohatém programu (přednášky, bohoslužby, koncerty, výstavy a další zajímavé akce po celém městě) poprvé také zváni. Mnoho akcí bude z německého jazyka tlumočeno do angličtiny a také češtiny. Návštěvu Katolických dnů lze pojmout i jako jednodenní výlet s využitím například přímého vlakového spojení z Prahy do Regensburgu a zpět s výhodnou jízdenkou pro jednotlivce i skupiny nabízenou Českými drahami.

 

Program a další informace o Katolických dnech v českém jazyce najdete na www.katholikentag.de/vitejte. Kontaktní osobou pro česky mluvící účastníky je paní Jana Vlčková, tel.: +49 941 584 390 138, e-mail: jana.vlckova@katholikentag.de nebo paní Helena Radová, e-mail: helena.radova@katholikentag.de.