Litoměřickou diecézi navštívil národní ředitel Papežských misijních děl z Ugandy

Jana Michálková 21.května 2013

Litoměřickou diecézi navštívil národní ředitel Papežských misijních děl z UgandyLitoměřický biskup Mons. Jan Baxant se v neděli 19. května 2013 setkal s ugandským národním ředitelem Papežských misijních děl P. Philipem Balikuddembem, který v těchto dnech navštívil litoměřickou diecézi.

 

Národní ředitel Papežských misijních děl v africké Ugandě P. Philip Balikuddembe navštívil během neděle v doprovodu diecézního ředitele Papežských misijních děl litoměřické diecéze Ľuboše Fronka mladoboleslavskou farnost a farnost Chotětov, které spravuje R.D. Pavol Poláček. V obou farnostech se účastnil bohoslužby, v Mladé Boleslavi rovněž besedy na faře.

„Při večerním setkáním s panem biskupem prohovořili situaci misijních děl a vzájemné sdílení duchovních darů. Kromě bohaté duchovní tradice, kterou P. Philip  viděl, mu však neušlo, že oproti ugandské církvi jsou naše farní komunity malé a prožívající bolest nezájmu okolí o Krista. Při setkání mohli zhodnotit vzájemně odlišnou situaci i podmínky, v nichž se církev v obou zemích nalézá, uvedl R. D. Martin Davídek, biskupský vikář pro pastoraci, který se setkání také účastnil. „Nicméně pan biskup poukázal na to, že je rád i za malá společenství, jako např. společenství hnutí Světlo-Život, které ten den navštívil v Jablonném v Podještědí, dodal.

Misijní cesta P. Philipa Balikuddembeho po České republice probíhá ve dnech 18. - 26. května. Uskutečňuje se na pozvání národního ředitele Papežských misijních děl v České republice P. Jiřího Šlégra; zhruba dva měsíce poté, co P. Jiří Šlégr spolu s Ľubošem Fronkem a kameramanem Janem Štindlem navštívili africkou Ugandu.

 

2013-05-19

Na snímku (zprava): P. Philip Balikuddembe, Mons. Jan Baxant, Ľuboš Fronk, R. D. Martin Davídek a R.D. Pavol Poláček.