Litoměřický biskup Jan Baxant navštívil Hospic sv. Štěpána

Hana Klára Němečková 12.února 2013

Litoměřický biskup Jan Baxant navštívil Hospic sv. ŠtěpánaLitoměřický biskup Jan Baxant navštívil u příležitosti památky Panny Marie Lurdské - Světového dne nemocných v pondělí 11. února 2013 Hospic sv. Štěpána v Litoměřicích.

 

Biskup Jan Baxant od 14 hodin sloužil mši svatou pro pacienty, zaměstnance, dobrovolníky a přátele Hospice sv. Štěpána v tamní kapli. Koncelebroval J.M. can. Martin Davídek. V úvodu bohoslužby pan biskup řekl, že do eucharistické oběti chce v tomto dni zahrnout všechny nemocné i ty, kdo jim pomáhají. Vzpomněl také na další zařízení paliativní medicíny v litoměřické diecézi: Hospic v Mostě a Mobilní hospicovou péči sv. Zdislavy v Liberci.

V kázání poznamenal, že úmysl Světového dne nemocných se netýká pouze těch, kdo jsou upoutáni na lůžko, ale celé zdravotnické oblasti. Nemocní a zdravotníci jsou propojené světy, jež nesmíme ani podvědomě oddělovat, potřebují se navzájem: „Všichni jsme na jedné lodi. Můžeme si pomáhat proto, že jeden potřebuje druhého. Čím je lékař bez pacienta? Proto můžeme druhým pomáhat i tak, že jim dáváme příležitost, aby mohli konat dobré skutky. V závěru vyjádřil přání, abychom tuto „jednu loď lidské rodiny podporovali, jak nejvíce můžeme.

Na konci mše svaté pozval ředitel hospice Pavel Česal všechny zúčastněné na malé pohoštění. Pan biskup s kanovníkem Martinem Davídkem ještě navštívili nemocné na pokojích se svatým přijímáním.

 

2013_02_11

 

2013_02_11

 

Více také zde: Biskup Jan Baxant navštíví u příležitosti Světového dne nemocných litoměřický hospic