Litoměřický biskup Jan Baxant se setkal s novináři

Jana Michálková 17.května 2012

Litoměřický biskup Jan Baxant se setkal s novinářiLitoměřický biskup Mons. Jan Baxant se v pondělí 14. května 2012 setkal ve své biskupské rezidenci se zástupci médií, která pravidelně informují o životě v litoměřické diecézi. Ocenil práci novinářů a poděkoval jim za to, že v rámci svých médií prezentují aktivity katolické církve na severu Čech.

 

Toto neformální přátelské setkání probíhá jednou ročně a je příležitostí k osobnímu rozhovoru s představiteli severočeské katolické církve - biskupem Janem Baxantem a generálním vikářem Stanislavem Přibylem. Setkání se stává tradicí. Letos probíhalo počtvrté. Poprvé Mons. Jan Baxant pozval novináře do sídla litoměřických biskupů na Dómském pahorku v Litoměřicích v lednu 2009, krátce po svém biskupském svěcení.

Setkání biskupa se zástupci médií se koná u příležitosti Světového dne sdělovacích prostředků (letos připadá na 20. května). Svatý otec ke každému světovému dni připravuje poselství, letos má poselství papeže Benedikta XVI. k 46. Světovému dni sdělovacích prostředků téma „Mlčení a Slovo: cesta evangelizace.

 

Poselství papeže Benedikta XVI. k 46. Světovému dni sdělovacích prostředků (20. května 2012).pdf

 

2012-05-14

Foto Karel Pech