Litoměřický biskup Mons. Jan Baxant navštíví hospic

Jana Michálková 2.února 2014

Litoměřický biskup Mons. Jan Baxant navštíví hospicLitoměřický biskup Mons. Jan Baxant navštíví v neděli 2. února 2014 Hospic sv. Štěpána v Litoměřicích. U příležitosti 13. výročí otevření hospice a vysvěcení zdejší kaple zde bude sloužit od 16 hodin mši svatou. Poté se setká s jeho pacienty a zaměstnanci.

 

Hospic sv. Štěpána v Litoměřicích je nestátní zdravotnické zařízení, které slouží nevyléčitelně nemocným pacientům a jejich rodinám již třináct let. Slavnostně bylo otevřeno 2. února 2001. Zdejší kapli vysvětil a  první mši svatou v ní sloužil tehdejší litoměřický biskup Mons. Josef Koukl. O necelé dva týdny později, 13. února, hospic přijal prvního pacienta na hospicové lůžko.

Začátkem února, kdy si připomínáme památku Panny Marie Lurdské (11. února) - Světový den nemocných, navštěvuje biskup Jan Baxant litoměřický hospic pravidelně a již tradičně se tu setkává s jeho pacienty a zaměstnanci.

Duchovní službu zde zajišťuje katolický kněz, v současné době děkan městské farnosti v Litoměřicích Józef Szeliga.

Služby poskytované hospicem se neobejdou bez podpory sponzorů, dárců, přátel a dobrovolníků. Pro ty, kteří by chtěli pomoci, jsou uvedeny bližší informace na internetových stránkách hospice: www.hospiclitomerice.cz