Litoměřický biskup na návštěvě v Liberci

Martin Flosman 18.března 2010

Litoměřický biskup na návštěvě v LiberciVe čtvrtek 18. března v dopoledních hodinách navštívil litoměřický biskup Mons. Jan Baxant rektorát Technické univerzity a liberecký Magistrát, aby se setkal s jejich představiteli.

Setkání biskupa Jana Baxanta s rektorem TUL Prof. Dr. Ing. Zdeňkem Kůsem, který stojí v čele univerzity od 1. února letošního roku, bylo první v jeho funkčním období. Nejednalo se však o první návštěvu litoměřického biskupa na rektorátě liberecké univerzity. Před rokem se setkal s jeho předchůdcem Prof. Ing. Vojtěchem Konopou CSc. S novým rektorem hovořil biskup o pastoraci vysokoškolských studentů v univerzitním městě a také o dalších možnostech spolupráce mezi univerzitou a biskupstvím.
Další kroky biskupa Baxanta vedly na radnici, kde byl přijat primátorem statutárního města Liberec Ing. Jiřím Kittnerem. Oba představitelé se navzájem ujistili o dobrých vztazích mezi městem a církví a o zájmu další vzájemné spolupráce. Liberecký primátor zmínil například opravy  malých kapliček a dalších drobných památek, které se sice na první pohled nemusejí zdát nikterak významné, ale jako městotvorné prvky mají svoji historickou a estetickou hodnotu. „Liberec mám hodně rád, vyznal se v průběhu návštěvy biskup. A vždycky ve mně budil dojem sebevědomého českého města.“ V průběhu návštěvy měl Mons. Baxant také možnost prohlédnout si historické reprezentační prostory liberecké radnice.

DSC05194.JPG DSC05204.JPG