Litoměřický biskup navštíví tradiční pouť v Mnichově Hradišti

Jana Michálková 18.července 2012

Litoměřický biskup navštíví tradiční pouť v Mnichově HradištiLitoměřický biskup Jan Baxant navštíví tuto neděli 22. července 2012 farnost Mnichovo Hradiště, kde bude u příležitosti zdejší svatoanenské a svatojakubské pouti sloužit mši svatou. Bohoslužba bude probíhat od 9.00 hodin u kostela sv. Jakuba.

 

Tradiční svatoanenská a svatojakubská pouť v Mnichově Hradišti začíná v sobotu 21. července a potrvá až do neděle 29. července. V sobotu 21. července bude v areálu zámku probíhat zahradní slavnost s ukázkami ze života šlechty období baroka za majitele panství Františka Josefa z Valdštejna a jeho choti Marie Markéty Černínové z Chudenic, večer pak noční prohlídky zámku.

V neděli 22. července bude litoměřický biskup sloužit od 9.00 hodin mši svatou u kostela sv. Jakuba, od kterého vyjde v 10.00 hodin procesí v dobovém oblečení ke kapli sv. Anny, kde bude slavnostně odhalena replika sochy sv. Anny a nově otevřena stálá výstava k poctě Albrechta z Valdštejna. V 11.00 hodin starosta města slavnostně zahájí dobový jarmark s bohatým kulturním programem (program pouti v příloze).

Svátek sv. Jakuba připadá na středu 25. července a památka sv. Anny na čtvrtek 26. července.

Svatá Anna byla matkou Bohorodičky, babičkou Pána Ježíše Krista. Obrací se k ní mj. ti, kteří prosí za šťastný sňatek a manželství, za požehnání dětí, za šťastný porod. Svatý Jakub Starší je mj. patronem poutníků. Jako první z apoštolů podstoupil mučednickou smrt.

Program pouti.pdf

 

Akci pořádá Město Mnichovo Hradiště spolu s NPÚ-Státním zámkem Mn. Hradiště, Římskokatolickou farností - děkanstvím Mnichovo Hradiště, o.s. Baroccoco a Obcí baráčníků Mnichovo Hradiště.