Litoměřický biskup navštívil rektora UJEP

Martin Flosman 31.března 2011

Litoměřický biskup navštívil rektora UJEPVe středu 30. března navštívil litoměřický biskup Mons. Jan Baxant nového rektora Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem Prof. RNDr. Reného Wokouna, CSc.

Prof. RNDr. René Wokoun, CSc. stojí v čele ústecké univerzity od 1. března 2011. V listopadu 2010 byl zvolen kandidátem na rektora a 23. února 2011 jej do funkce jmenoval prezident republiky Václav Klaus. Ve funkci rektora Univerzity J. E. Purkyně nahradil Doc. Ing. Ivu Ritschelovou, CSc. Jednalo se tak o první setkání litoměřického biskupa s novým rektorem.

Během přátelského setkání oba účastníci pozitivně hodnotili dosavadní velmi dobré vzájemné vztahy mezi univerzitou a Litoměřickým biskupstvím a hovořili o další možné spolupráci. Ta by se měla týkat především oblasti společensko-kulturní. Konkrétně by  mohla spočívat v oblasti knihovnictví a archivnictví, historie a kunsthistorie. Jako další možnost se nabízí například  cyklus přednášek odborníků z litoměřického biskupství na půdě UJEP.

Univerzita Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem byla založena v roce 1991, v letošním roce si tak připomíná kulaté výročí 20 let svého trvání. Od července 2010 působí v Ústí nad Labem kaplan pro pastoraci vysokoškoláků, inteligence a pro kulturně výchovnou činnost R. D. Josef Hurt.