Litoměřický biskup přijal vystavovatele jubilejních X. Vinařských Litoměřic

Mgr. Martin Flosman 13.dubna 2012

Litoměřický biskup přijal vystavovatele jubilejních X. Vinařských LitoměřicVe čtvrtek 12. dubna 2012 ve večerních hodinách se ve velkém sále biskupské rezidence v Litoměřicích uskutečnilo přátelské setkání litoměřického biskupa Mons. Jana Baxanta s organizátory a účastníky desátého ročníku soutěžní výstavy Vinařské Litoměřice 2012.

 

Přítomen byl také ředitel výstavy MUDr. Pavel Kacerovský, starosta královského města Litoměřice Mgr. Ladislav Chlupáč a na třicet vinařů z Čech, Moravy nebo Rakouska. Biskup k přítomným hostům krátce pohovořil a letošnímu ročníku vinařské výstavy požehnal. V průběhu večera byla také přečtena zdravice pražského arcibiskupa kardinála Dominika Duky, který přijal členství v čestném předsednictvu výstavy.

Dnes, v pátek 13. dubna, se Jan Baxant zúčastní v litoměřickém Domě kultury slavnostního ceremoniálu s vyhlášením výsledků a předáním ocenění.

Vinařská soutěž, jejíž letošní ročník je jubilejním desátým, se koná v pátek a v sobotu 13. a 14. dubna od 10 do 19 hodin. Výstavy, jejímž hlavním partnerem je i město Litoměřice, se každoročně účastní několik desítek vinařů a vinařství z Čech, Moravy i ze zahraničí. Do soutěže bylo letos přihlášeno 823 vín. Celkem bude v rámci ceremoniálu uděleno 101 zlatých a 157 stříbrných medailí. Šampionem X. jubilejního ročníku výstavy Vinařské Litoměřice 2012 bude vyhlášen Ryzlink vlašský, výběr z bobulí, 2009, Vinselekt Michlovský, a.s. Nejlepší kolekci vín vinařské oblasti Čechy získá Ladislav Pošík - Agrofrukt Kamýk. Nejvýše hodnocené víno vinařské oblasti Čechy je Pinot Noir, výběr z hroznů, 2009, Zdeněk Vybíral - Vinařství sv. Tomáše Malé Žernoseky.

 

2012-04-13

Foto Martin Flosman