Litoměřický biskup se setkal s ministranty olomoucké arcidiecéze

Jana Michálková 27.července 2012

Litoměřický biskup se setkal s ministranty olomoucké arcidiecézeNa pět desítek chlapců z olomoucké arcidiecéze navštívilo tento týden Litoměřice, kde pobývali na letním putovním táboře pro ministranty. Při této příležitosti měli možnost setkat se s litoměřickým biskupem Janem Baxantem, který je v biskupské rezidenci na Dómském náměstí přijal ve středu 25. července.

 

Ministranti z olomoucké arcidiecéze (Vsetínska, Zlínska, Uherskohradišťska, Olomoucka) navštívili Litoměřice ve dnech 23. - 26. července 2012. Ubytováni byli v Diecézním domě kardinála Trochty (dříve kněžský seminář a bohoslovecká fakulta, později teologický konvikt, nyní objekt slouží k setkávání kněží i věřících nejen diecéze litoměřické, ale i diecézí jiných a vedle pastoračních aktivit jsou některé jeho prostory využívány jako hostel). Podnikali výlety po městě a jeho okolí (byli například v barokním areálu kalvárie nad obcí Ostré u Úštěka i na nedaleké zřícenině hradu Helfenburk (v minulosti venkovské sídlo pražských arcibiskupů), na vrchu Radobýl u Litoměřic, odkud je krásný pohled na vrcholy Českého středohoří, nebo zřícenině hradu Kamýk), hráli hry, pořádali soutěže, každý den slavili mše svaté (o svátku sv. Jakuba se rovněž účastnili poutní mše v kostele sv. Jakuba v Litoměřicích). Letos je při jejich prázdninovém putování doprovázeli tři kněží: P. Karel Hořák z farnosti Hošťálková u Vsetína, P. Martin Vévoda z farnosti Velký Ořechov u Zlína a P. Pavel Hödl z Dlouhé Loučky u Šumperka.

„Letní putovní tábor pro ministranty na podporu nových kněžských povolání pořádáme popáté. Střídáme místa, která navštěvujeme. Letos to jsou Litoměřice, kde studovala většina kněží z našich farností. I já jsem tu rok studoval v teologickém konviktu. Celkem nás přijelo padesát čtyři - dětí i dospělých, řekl farář Karel Hořák. „Klukům se tu velmi líbilo - krajina Českého středohoří i město. Setkání s panem biskupem bylo krásnou tečkou za naším pobytem. Byli nadšení. Řekl bych, že to bylo obrovské povzbuzení pro nás všechny, dodal.

 

2012-07-25

Foto R.D. Martin Davídek