Litoměřický biskup se setkal s řediteli pedagogických škol

Martin Flosman 20.října 2011

Litoměřický biskup se setkal s řediteli pedagogických školLitoměřický biskup Mons. Jan Baxant přijal ve čtvrtek 20. října 2011 v biskupské rezidenci ředitele pedagogických škol z České republiky.

Pracovní setkání ředitelů a zástupců všech středních pedagogických škol v České republice se konají pravidelně každý rok. Letos se uskutečnilo ve dnech 18. - 20. října a hostitelskou školou byla Střední pedagogická škola Johanna Heindricha Pestalozziho v Litoměřicích. Přítomní představitelé pedagogických škol projevili přání navštívit budovu biskupské rezidence a setkat se s litoměřickým biskupem Mons. Janem Baxantem.

Ten je přijal ve velkém sále biskupské rezidence a krátce je seznámil s historií a současností litoměřické diecéze. Ve své promluvě také zmínil vážnost, důležitost a zodpovědnost, které s sebou pedagogická profese nese. Přítomno bylo čtrnáct ředitelů a zástupců středních pedagogických škol z Brna, Čáslavi, Hradce Králové, Karlových Varů, Krnova, Liberce, Prahy, Přerova, Zlína, Znojma a Litoměřic.

 

DSC04061.JPG