Litoměřický biskup se setkal s rektorkou UJEP

Martin Flosman 18.února 2011

Litoměřický biskup se setkal s rektorkou UJEPV pátek 18. února dopoledne navštívil litoměřický biskup Mons. Jan Baxant rektorát Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, aby se setkal s odstupující rektorkou Doc. Ing. Ivou Ritschelovou, CSc.

V průběhu více než hodinu trvajícího přátelského setkání společně hovořili o dosavadní spolupráci mezi církví a ústeckou univerzitou a jejím možném rozvoji do budoucna. Zmíněna byla nejrůznější témata, kupříkladu možnost širšího využití univerzitní kaple, ekumenická spolupráce, spirituální poradenství pro studenty a pedagogy nebo spolupráce v kulturní a společenské oblasti. Přítomen byl také kaplan pro pastoraci vysokoškoláků, inteligence a pro kulturně výchovnou činnost v Ústí nad Labem R. D. Josef Hurt.

Biskup Baxant navštívil také univerzitní kampus, kde si prohlédl univerzitní kapli a shlédl právě probíhající výstavu fotografií severočeské krajiny od Jana Hodače s názvem „Fabrica Bohemica.

Doc. Ing. Iva Ritschelová, CSc ve funkci rektorky UJEP končí. 27. července 2010 ji prezident republiky Václav Klaus na Pražském hradě jmenoval do funkce předsedkyně Českého statistického úřadu. Novým rektorem byl v listopadu 2010 zvolen prof. RNDr. René Wokoun, CSc. a prezident republiky by jej měl do funkce rektora jmenovat v nejbližších dnech.

Jan Baxant se s Doc. Ritschelovou proto ve funkci rektorky rozloučil a poděkoval jí za výbornou a příkladnou spolupráci mezi univerzitou a církví.