Litoměřičtí děkují dobrovolníkům

Edith Kroupová, Diecézní charita Litoměřice 21.června 2013

Litoměřičtí děkují dobrovolníkům Dobrovolníci, kteří přijeli do Litoměřic prostřednictvím Diecézní charity Litoměřice, se dnes vrátili domů.

 

Celkem dvacet dobrovolníků z moravských charit (Zábřehu, Blanska, Vyškova, Znojma a Uherského Hradiště) se v období od 12. do 21. června 2013 postupně vystřídalo v Litoměřicích a okolí, kde pomáhali s odklízením následků povodní. V průběhu týdne pomohli celkem 38 rodinám. Pomoc dobrovolníků přijali zatopení obyvatelé s vděčností: „Už jsme nevěřili, že by nám někdo mohl pomoci. Byli jsme opravdu na dně a najednou se objevili v okně. Jejich pomoc je k nezaplacení. Nejen že odvedli neuvěřitelný kus práce, ale podpořili nás také psychicky, uvedla vytopená paní z Želetické ulice.

Veronika Vedejová, koordinátorka dobrovolníků v litoměřické diecézi, dodala: „Jsou to skuteční profesionálové. Měli vlastní vybavení, byli naprosto soběstační. Hlásili se nám také dobrovolníci z řad běžných obyvatel, ale zde musím upozornit, že tato práce je skutečně náročná, a to nejen fyzicky, ale především psychicky. Je opravdu důležité, aby v domácnostech působili dobrovolníci proškolení.

Diecézní charita Litoměřice plánuje do budoucna vyškolit tým dobrovolníků zaměřený na podobné události.