Litoměřičtí senioři se sešli s biskupem Josefem

Jana Michálková 22.září 2009

Litoměřičtí senioři se sešli s biskupem JosefemLitoměřičtí senioři se sešli ve středu 16. září s emeritním biskupem Josefem Kouklem na dalším z pravidelných setkání, které pořádají jednou měsíčně v Diecézním domě kardinála Trochty v Litoměřicích. Tentokrát byla tématem schůzky návštěva papeže Benedikta XVI. V České republice.

Biskup Josef provedl své posluchače historií úřadu Svatého otce, přiblížil osobnost Benedikta XVI., jeho sídlo ve Vatikánu a pohovořil o jeho blížící se návštěvě v Praze, Brně a Staré Boleslavi.  Poznamenal, že nevěřící by si měli návštěvou papeže uvědomit, že jsou ještě jiné hodnoty než jen peníze a konzumní způsob života. „Tady jsou důležitější hodnoty, které se nemění. Člověk není šťasten, když má peníze, ale když má čisté svědomí, řekl biskup Josef.

Jarmila Míčková se tu svěřila, že má pro cestu do Staré Boleslavi hned tři důvody. „Ve Staré Boleslavi jsem nikdy nebyla, osobně bych se chtěla zúčastnit mše se Svatým otcem a můj manžel by 28. října oslavil narozeniny. Chci si ho při mši svaté připomenout, řekla důchodkyně.

„Návštěva Svatého otce je pro mne velká událost, možná poslední v tomto životě, i radost pro celou církev. Očekává se, že bude papež mluvit o víře, naději a lásce - to bude důležité. Těším se, dodala   Soňa Malá.

Zářijového setkání se zúčastnilo šestnáct seniorů. PhDr. Soňa Malá zde připomněla činnost občanského sdružení Cesta 121 (www.cesta121.cz), které slibuje, že výtěžkem sbírek bude pomáhat různými zdravotně-technickými pomůckami starým kněžím, aby mohli zůstat ve svých farnostech. Přítomné pak poprosila, aby do sbírky přispěli.

Další schůzky litoměřických seniorů s emeritním biskupem Kouklem a jeho hosty jsou v tomto roce plánovány na 21. října, 18. listopadu a 16. prosince.