Loreta Rumburk obdržela certifikát Českého systému kvality služeb

Mgr. Klára Mágrová, projektová manažerka, ŘKF – děkanství Rumburk 12.června 2015

Loreta Rumburk obdržela certifikát Českého systému kvality služebBarokní sakrální památka Loreta Rumburk je od června 2015 nositelem certifikátu Českého systému kvality služeb. Na základě úspěšného certifikačního procesu se zařadila mezi 319 certifikovaných organizací v České republice.

 

V kategorii Atraktivita a infrastruktura cestovního ruchu je takových institucí v Ústeckém kraji sedm. Celoročně přístupná sakrální kulturní památka Loreta Rumburk nabízí rodinám s dětmi, turistům i poutníkům netradiční prohlídky, výstavy a koncerty duchovní hudby. Návštěvníci Českého Švýcarska mají na výběr, zda v Loretě Rumburk stráví čas prohlídkou, zážitkem nebo ztišením. Sakrální památku spravuje Římskokatolická farnost - děkanství Rumburk.

Platnost certifikátu je tři roky. Jedním z povinností nositele certifikátu Českého systému kvality služeb je během každého roku platnosti certifikátu provést několik opatření, jež povedou k dalšímu zkvalitnění poskytovaných služeb. Český systém kvality služeb je dobrovolný inovativní nástroj, který systematickým způsobem pomáhá ke zvyšování kvality služeb v organizacích v oblasti cestovního ruchu a v navazujících službách. Vlastníkem systému je Ministerstvo pro místní rozvoj. Český systém kvality služeb byl vytvořen s využitím licence německého systému Service Qualität Deutschland (SQD). Více www.csks.cz.

 

Loreta

Vstup do Lorety. Foto: Jiří Stejskal