Lovosice navštívili mladí evangelizátoři z Polska

Jana Michálková 30.října 2015

Lovosice navštívili mladí evangelizátoři z PolskaLovosická farnost pořádala o víkendu 24. - 25. října 2015 evangelizační aktivitu, na kterou pozvala skupinu mládeže z Polska s knězem.

 

Skupina mladých Poláků spolu s knězem z farnosti Strzyżów z rzeszowské diecéze navštívila o uplynulém víkendu Lovosice, aby se s místními podělila o svoji víru. Přestože se tu zdrželi jen půldruhého dne, bylo setkání s nimi povzbuzením a nadějí.

V červených tričkách s logem světového setkání mládeže, které bude příští rok probíhat v Krakově, v centru města zpívali, tančili a svědčili o Pánu Bohu. Zpěvem doprovodili i liturgii mše svaté v kostele. „U nás doma se o Bohu, o víře hodně mluví. Jako dítě jsem tomu úplně nerozuměla, začínám tomu rozumět až teď, kdy dospívám. Víra je pro mě nadějí, že tady nejsem náhodou, že se nic neděje bez důvodu. Víra je pro mne velkou radostí, že Bůh mě miluje. Vím, že mi vždycky ukáže správnou cestu a pomůže mi vstát. Jednou jsem slyšela větu, že nám Bůh dává takovou cestu, která je nejlepší pro nás, pro náš život a pro naši spásu. Stačí se podívat kolem sebe a vidíme lidi, kteří nám pomáhají a mají nás rádi, podala jedno ze svědectví, které tu zazněly, patnáctiletá Anna.

Evangelizační aktivitu, která vzešla ze strany polských přátel, administrátor lovosické farnosti P. Roman Depa, národností Polák, vítá. „Jejich návštěva má dvě roviny: pro farnost a farníky povzbuzení a svědectví mladých, kteří se tu s námi dělí o radost z víry v Boha, a pro město svědectví toho, že křesťané, katolíci, jsou normální lidé, kteří přinášejí společnosti radost a dobro, poznamenal.

„Myslím, že nám to vyprosí požehnání, je mi ale líto, že přišlo tak málo lidí. Bylo to přece tak čerstvé, tak pěkné. Přála bych si, aby nám mládí vlilo chuť mít se rádi, modlit se, více se scházet, víc si povídat, řekla jedna z přihlížejících farnic. „Je to krásná aktivita. Věříme, že posílí naše společenství. Přeji si, aby bylo víc věřících, víc mladých, poukázala další z nich.

„My křesťané jsme misionáři a evangelizátoři, kdykoli vyjdeme na ulici. A nemusíme mluvit, ale životem a svou přítomností už kážeme. Církev Kristova je živa z evangelizace a z misií. Je to krásná iniciativa, nutná a potřebná. Měli bychom si ale uvědomit, že je to něco, co by mělo být samozřejmostí, řekl litoměřický biskup Jan Baxant, který přijel mladé evangelizátory pozdravit a v tamním kostele spolu se všemi slavit mši svatou. „Přál bych si, aby se Lovosice a okolí právě díky této evangelizaci, této misii zamýšlely nad tím, co jim bylo řečeno, protože když se člověk zamýšlí, pak je už jen několik málo kroků k tomu, aby ho to, co slyšel, chytilo u srdce a aby pak lidská srdce byla uchvácena Pánem Ježíšem, protože jinak to ani nejde, dodal.

 

2015-10-24_evangelizace_lovosice

O Pánu Bohu svědčili zpěvem i tancem. Foto Jana Michálková