Marie Gottfriedová oceněna velvyslancem USA

P. Stanislav Přibyl, generální vikář 12.prosince 2015

Marie Gottfriedová oceněna velvyslancem USAMgr. Marie Gottfriedová, ředitelka Základní školy Trmice a referentka pro oblast církevního školství Biskupství litoměřického byla oceněna 9. prosince 2015 Cenou Alice Garrigue Masarykové za práci v oblasti lidských práv. Ocenění jí předal velvyslanec USA v České republice Andrew Schapiro.

Cenu obdržela Marie Gottfriedová proto, že Základní škola v Trmicích se důsledně řídí principy inkluzivního vzdělávání. Rozdílnost dětí je ve škole chápána jako výhoda, nikoli jako bariéra. Gottfriedová je navíc skvělým lídrem týmu školy.

Do školy v Trmicích chodí více než třetina romských žáků, avšak ve škole se prakticky nevyskytuje ani rasismus ani předsudky. Můžeme dodat, že tento duch je dán tím, že ředitelka i její kolegové a spolupracovníci jsou dobrými pedagogy, kteří vykonávají svou práci jako službu a povolání. Mnozí z nich jsou pak věřící křesťané. A Kristus nepřišel jen pro někoho, ale pro všechny.

Jsme rádi, že církevní školy v litoměřické diecézi jsou moderovány osobou, jejíž kvalit si všímá jak veřejnost, tak její významní představitelé. Ocenění Marie Gottfriedové je pro nás radostí i podnětem a ukazatelem cesty, kterou se mají i nadále ubírat církevní školy v litoměřické diecézi - věnovat se všem bez rozdílu s láskou.

Gratulujeme!

Článek na serveru Denik.cz