Mezinárodní centrum duchovní obnovy v Hejnicích hostilo seminaristy z Říma

Jana Michálková 10.srpna 2015

Mezinárodní centrum duchovní obnovy v Hejnicích hostilo seminaristy z ŘímaOd 5. července do 5. srpna 2015 byli hosty Mezinárodního centra duchovní obnovy Hejnice seminaristé papežské koleje Mater Ecclesiae v Římě. Do Hejnic jich zavítalo celkem 60 včetně představených a formátorů.

 

Budovu bývalého františkánského kláštera i chrám Navštívení Panny Marie naplnili úžasnou atmosférou radosti a hluboké modlitby. Seminaristé, kteří pocházeli především z Mexika, Indie, z Číny a dalších zemí latinské Ameriky i Afriky, zde trávili svou společnou dovolenou, během které navštívili mnoho míst naší země, ale i okolních států: Drážďany, několik míst v Polsku, Prahu, pozdravili rovněž patronku naší diecéze sv. Zdislavu v Jablonném v Podještědí.

Kromě modliteb a setkání s farníky se stručně seznamovali s historií naší země a nahlédli i do různých zákoutí naší kultury. Navštívili severočeské sklárny v Novém Boru a v Heřmanicích u Frýdlantu i zámecký pivovar ve Frýdlantu. Na radnici ve Frýdlantu je přijal starosta města Dan Ramzer. Duchovním vrcholem návštěvy římských seminaristů u nás byla mše svatá s litoměřickým biskupem Janem Baxantem, při níž se nešetřilo slovy díků a radosti z této požehnané návštěvy.

Zprávu a fotografie z návštěvy radnice ve Frýdlantu naleznete zde.

(Z textu R.D. Pavla Andrše, faráře v Hejnicích)