Mezinárodní setkání mládeže v St. Marienthal

Hana Klára Němečková 3.srpna 2012

Mezinárodní setkání mládeže v St. MarienthalAktion West-Ost, organizace Svazu německé katolické mládeže, pořádá od 3. do 11. srpna 2012 v St. Marienthal mezinárodní setkání mládeže z Polska, Česka, Slovenska a Německa JugendFestiWall. Ze středy na čtvrtek 9. srpna navštíví skupina mladých v rámci hvězdicové pouti arciděkanství Liberec.

 

Název JugendFestiWal obsahuje slovní hříčku  - spojení dvou slov: Festival a Wallfahrt (pouť). Setkání, festival a pouť tvoří tři úrovně akce. Očekává se přibližně 80 lidí ve věku mezi 16 a 30 lety ze čtyř zemí (z Česka asi dvacet, dva z litoměřické diecéze). K vzájemnému poznávání budou sloužit mimo jiné různé dílny, výlety a diskuse s hosty. Paralelně bude od 5. do 9. srpna probíhat setkání Ackermann-Gemeinde, které ponese název Evropa - naše odpovědnost.

Mladí se budou účastnit mší svatých, pobožností, rozjímaní. Sobota 4. srpna má být „dnem biskupů. Očekává se účast erfurtského světícího biskupa Dr. Reinharda Haukeho, který tento projekt inicioval a po celou dobu příprav jej doprovází, apoštolského exarchy Mons. Ladislava Hučky z Prahy, světícího biskupa Andreje Siemieniewského z polské Vratislavi, probošta Mons. Antona Otteho z Prahy a vizitátora Joachima Giela z Münsteru.

7. srpna se uskuteční program na česko-německo-polském trojmezí. Mladí se ve dnech 8. a 9. srpna vydají na hvězdicovou pouť na různá místa Česka, Polska a Německa. Jedna skupina navštíví ve středu libereckou farnost s cílem poznat nové přátele a pozvat je na Festival na hranicích, který je vyvrcholením celé akce. Společně s místními budou také slavit mši svatou a ve čtvrtek ráno se vrátí do kláštera v St. Marienthalu.

Festival na hranicích se bude konat 9. - 11. srpna. Jeho součástí budou různé tvořivé a umělecké dílny a vystoupení sedmi hudebních skupin ze čtyř zemí. Hlavním bodem programu bude páteční mezinárodní mše svatá.

Organizačním partnerem z Česka je Spirála Sdružení Ackermann-Gemeinde. Festival není otevřen náhodným příchozím, všichni účastníci musí být nahlášeni a nad 16 let. Uzávěrka přihlášek už byla, ale několik jednotlivců ještě je možné přijmout. Účastnický poplatek na čtvrtek a pátek činí 15 Eur (ubytování a jídlo).

Plakát festivalu v češtině najdete zde.

Tisková zpráva: JugendFestiWall.pdf.

Více na www.aktion-west-ost.de.