Ministr kultury převzal záštitu nad Nocí kostelů

Kristýna Solničková 7.března 2011

Ministr kultury převzal záštitu nad Nocí kostelůMinistr kultury MUDr. Jiří Besser udělil svou záštitu Noci kostelů 2011. Připojil se tak k řadě dalších významných osobností, které tuto významnou akci podpořily.

 

Po úspěšném prvním celorepublikovém ročníku, který proběhl v loňském roce a při němž bylo zaznamenáno na 250 tisíc návštěvnických vstupů ve 418 sakrálních objektech, přichází 27. května 2011 Noc kostelů opět do našich vesnic, obcí a měst. Poté, co se k rakouskému projektu v roce 2009 připojila Česká republika, šíří se tato akce za hranice dalších států – na Slovensko a do Polska. 

V místech, kde se Noc kostelů koná, těší se podpoře nejvýznamnějších představitelů církve, státu a dalších institucí. Nad Nocí kostelů v litoměřické diecézi již v letošním roce převzali záštitu Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický, MUDr. Jiří Besser, ministr kultury ČR, Jana Vaňhová, hejtmanka Ústeckého kraje, Mgr. Stanislav Eichler, hejtman Libereckého kraje, František Pelant, primátor města Děčín a Mgr. Ladislav Chlupáč, starosta města Litoměřice. Všem tímto děkujeme a doufáme, že naše spolupráce bude i nadále pokračovat. 

Na www.nockostelu.cz naleznete zdravice uvedených osobností, ve kterých vyjadřují své vnímání akce, jakou Noc kostelů je.