Misionáři v ulicích města Litoměřice

Marie Koscelníková 27.července 2010

Misionáři v ulicích města LitoměřiceČlenové misijního týmu procházejí městem, zvou jeho obyvatele na připravený program a nabízejí možnost rozhovoru. Tým misionářů je složen z dobrovolníků z celé země.

 

„Lidé jsou zde krásní, jako všude. Někteří spěchají více, někteří méně. Někteří se zastavují a berou si pozvánky na náš program, takže my jsme spokojeni. Já nabízím lidem letáčky. Můj postoj je takový, že chci lidem něco dát anebo je zvát. Věřím, že to obojí je to, co má Bůh na srdci, že zve lidi k sobě. A také my je zveme na různé akce, které tady pořádáme. Pořádáme je s pomocí Boží. Odkazujeme je i na náš stánek, kde mohou dostat něco zdarma, nějaký dárek od nás. Zase věřím, že je to Boží atribut, že Bůh něco dává, a také my něco lidem nabízíme, sděluje Valentin Papazian z Jičína.

Po celou dobu městské misie v Litoměřicích je v Dlouhé ulici informační stánek se stálou službou. Ta je připravena seznámit zájemce s programem a zodpovědět jejich otázky.

„Prochází zde hodně lidí, protože jsme na nejfrekventovanějším místě v Litoměřicích. Lidé se zastavují, některé naše přítomnost ve městě zajímá, někteří jsou lhostejnější. Nabízíme jim letáky s programem. Samozřejmě se ptají, odkuď jsme, co jsme, jestli jsme katolíci, jestli jsme křesťané. Něco už o našem programu vědí, někteří jsou informováni. Říkají, že se rádi zastaví na přednášky, nebo na divadlo, popisuje odpoledne u informačního stánku Jan Maňák z Ostravy. „Zatím máme za sebou jeden a půl dne, a konkrétně na otázku víry, náboženského života jsme zatím nenarazili. Prostor pro tyto otázky je při večerní evangelizaci Noc v kostele, dodává.