Mladí z Čech dorazili do Španělska

Jana Michálková 11.srpna 2011

Mladí z Čech dorazili do ŠpanělskaČeská výprava na Světové dny mládeže v Madridu navštívila francouzské město Annecy a pokračuje předprogramem v diecézi Tarragona.

11. 8. 2011 Madrid

Více než dva tisíce mladých poutníků se tento týden vypravilo z České republiky na Světové dny mládeže (SDM), které se uskuteční 16. - 21. srpna v Madridu. První zastávkou na jejich cestě bylo francouzské město Annecy, kde si mladí mohli odpočinout a navštívit významná místa spojená s životem sv. Františka Saleského a sv. Jany Františky de Chantal. Návštěva Annecy byla zakončena společnou mší, při které poutníky přátelsky přivítal místní farář otec Michelle. Jeho animovaná projekce o sv. Františku Saleském spojená s humorným duchovním povzbuzením byla přijata nadšeným potleskem všech účastníků.

Cesta české výpravy pak pokračovala do Španělska, kde je pro mladé připraven předprogram v diecézi Tarragona. Přípravný tým SDM mezitím dorazil do Madridu a v následujících dnech začal pracovat na organizaci příjezdu českých poutníků, plánování programu a zajištění všeho potřebného ke zdárnému průběhu SDM. Madrid se během tohoto týdne připravuje na příjezd více než milionu mladých lidí z celého světa. Španělští dobrovolníci vítají příchozí skupiny a ochotně jim pomáhají s orientací ve městě a s dalšími přípravami.

Anežka Hesová, tisková mluvčí Českého centra v MadriduObr.1.jpg

Mše svatá českých poutníků v Annecy, foto: Sekce pro mládež ČBK

 

Obr.2.jpg

Členové přípravného týmu v Madridu, foto: Sekce pro mládež ČBK