Modlitba za domov: Obroď dobro, zlom zlo!

Milena Davídková 20.října 2023

17. ročník Modlitby za domov se uskuteční 28. října. Téma letošního ročníku zní: Obroď dobro, zlom zlo! Hlavním bodem programu bude Slavnostní bohoslužba u příležitosti státního svátku vzniku republiky, která proběhne 28. října od 11 hodin v Národním památníku na Vítkově za účasti předsedy vlády ČR Petra Fialy a arcibiskupa pražského Mons. Jana Graubnera.

Bohoslužbu povede předseda Ekumenické rady církví Tomáš Tyrlík, kázání pronesou pražský arcibiskup Jan Graubner, kaplan Poslanecké sněmovny Parlamentu Daniel Kvasnička a kaplan Agentury vojenského zdravotnictví Hradec Králové kpt. Tomáš Altman. Hudebně doprovodí bohoslužbu členové Sboru a Orchestru UK v Praze, dirigent Haig Utidjian, varhany Martin Maxmilian Kaiser. Bohoslužba bude bezprostředně navazovat na slavnostní pietní akt k tomuto svátku zde probíhající a bude ji živě přenášet Česká televize na programu ČT 2.

Zveme také církve, aby se se svými vlastními aktivitami v jejich městě nebo obci přidali k Modlitbě za domov ve dnech od 14. do 28. října 2023. Církve mohou připomenout, že stát je nedílnou součástí světa, který stvořil Bůh, pozemské úkoly křesťanů v rámci společnosti i naději, kterou máme v Ježíši Kristu. Uvítáme co nejširší spolupráci mezi církvemi a obcí nebo městem.

Modlitbu za domov pořádá Ekumenická rada církví s podporou Ministerstva kultury a ve spolupráci s dalšími partnery. Hlavní mediálním partnerem je Česká televize.

Další informace k letošnímu ročníku Modlitby za domov a jak se k Modlitbě za domov připojit naleznete na webové stránce www.modlitbazadomov.cz.

Aleš Čejka, asistent generálního sekretáře Ekumenické rady církví

Zdroj: cirkev.cz
257654