Modlitby za pronásledované křesťany ve světě

Jana Michálková 22.dubna 2013

Modlitby za pronásledované křesťany ve světěNa základě rozhodnutí České biskupské konference z roku 2009 je 6. neděle velikonoční (letos 5. května 2013) věnována modlitbám za pronásledované křesťany ve světě.

 

  • „Kdo pro Církev pracuje, činí hodně. Kdo se za ni modlí, dělá víc. Kdo za ni trpí, dělá nejvíc. (kard. František Tomášek)
  • „Pamatujte na vězně, jako byste byli uvězněni s nimi; pamatujte na ty, kdo trpí, vždyť i vás může potkat utrpení. (Žid 13,3)
  • „Trpí-li jeden úd, trpí s ním údy všechny. (1 Kor 12,26)

Křesťanská mezinárodní solidarita (známá pod zkratkou CSI z anglického názvu Christian Solidarity International), jejíž českou pobočku založil František Adamík v roce 1992, trvale monitoruje pronásledování křesťanů ve světě.

„Situace našich bratrů a sester v komunistických zemích, v zemích s islámskou většinou a v poslední době i v hinduistické Indii se spíše zhoršuje. Snažíme se o informovanost naší společnosti přednáškami, šestkrát v roce distribuujeme po 6500 Zpravodajích a udržujeme aktuální webové stránky www.csi-cr.cz. Na těchto stránkách si mohou lidé objednat zasílání denních modliteb na svoji emailovou adresu, uvádějí představitelé Křesťanské mezinárodní solidarity v České republice.

Jednou z možností podpory (hlavní je modlitba) je posílání protestních lístků představitelům států, kde k pronásledování a věznění dochází. CSI se proto snaží získávat ve farnostech aktivní farníky, kteří by podepsané lístky shromáždili a společně odeslali.

 

Informační mail CSI si můžete objednat zde.