Mons. Baxant se účastnil zahájení MS v rychlostní kanoistice v Račicích

Jana Michálková 24.srpna 2017

 V Račicích (u Štětí na Litoměřicku) bylo ve středu 23. srpna 2017 slavnostně zahájeno Mistrovství světa v rychlostní kanoistice. Účastníky i hosty, mezi nimiž byl i Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický, přivítali hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, předseda Českého svazu kanoistů Jan Boháč a předseda Mezinárodní kanoistické federace ICF José Perurena Lopéz.

Litoměřický biskup při osobním setkání se Španělem José Perurenou vyjádřil účast nad ztrátou životů a neštěstím způsobeným minulý týden teroristickým útokem ve Španělsku. 

Mistrovství světa v rychlostní kanoistice bude v Labe aréně Račice probíhat od 23. do 27. srpna 2017. Slavnostní ceremoniál s průvodem vlajkonošů, zdravicemi od českých závodníků pro ostatní výpravy atd., oživený show v parkuru i flyboardu, sledovali ze zaplněných tribun závodníci i hosté. 

Podle slov organizátorů se světový šampionát v rychlostní kanoistice se do Česka vrátil po 59 letech. V Račicích se o medaile utká 134 závodníků ze 30 zemí v parakanoistice. V rychlostní kanoistice je přihlášeno 1176 účastníků ze 65 zemí světa. Česko bude reprezentovat 33 závodníků a závodnic včetně největších medailových nadějí – kajakáře Josefa Dostála, kanoisty Martina Fuksy či členů čtyřkajaku.

Fotogalerii ze slavnosti si můžete prohlédnout zde.