Mons. Jan Baxant předal ceny vítězům soutěže Noci kostelů

Jana Michálková 6.října 2017

Litoměřický biskup Mons. Jan Baxant předal ve čtvrtek 5. října 2017 ceny vítězům výtvarné a fotografické soutěže, které byly vyhlášeny v litoměřické diecézi u příležitosti letošní Noci kostelů. Slavnostní setkání se konalo v přednáškovém sále biskupské kurie v Litoměřicích.

Výtvarná soutěž probíhala na téma „Svatá rodina“ a fotografická na téma „Tvář kostela aneb exteriér kostela objektivem fotoaparátu“. Ze stovky zaslaných výtvarných prací a fotografií vybrala odborná porota celkem devět nejlepších – v dětské soutěži to bylo šest obrázků ve dvou věkových kategoriích (III. kategorie – pro děti od 12 do 15 let – byla poprvé letos zrušena, protože z daných obrázků nebylo možné vybrat tři nejlepší) a tři nejzajímavější fotografie v soutěži pro dospělé. Ocenění převzali ceny z rukou litoměřického biskupa a setkali se rovněž s organizátorkou obou těchto soutěží a hlavní koordinátorkou Noci kostelů v litoměřické diecézi Ing. Kristýnou Solničkovou, MBA.

Setkání probíhalo v milé a bezprostřední atmosféře. Mons. Jan Baxant poděkoval účastníkům obou soutěží za jejich aktivitu a vyzval je k účasti v dalším ročníku soutěže. Všichni pak byli pozváni k malému pohoštění.

Ceny do soutěže věnovala spol. Dino Toys, Český porcelán Dubí a Biskupský pivovar U sv. Štěpána v Litoměřicích.

Fotogalerii ze setkání si můžete prohlédnout zde.

Soutěž 2017 – Noc kostelů

Výtvarná soutěž

I. kategorie (do 6 let)

1) Karla Králíková

2) Anežka Kolomá

3) Amálka Koťátková

II. kategorie (7-11 let)

1) Pavlína Lukačinová

2) Eliška Samuelová

3) Veronika Bajcurová

Fotografická soutěž

1) Petra Kocábková (Dosedlová)

2) František Haase

3) Radka Chytrá

24471

Foto: Jana Michálková