Mons. Jan Baxant se setkal se starosty měst a obcí

Marie Koscelníková 28.dubna 2010

Mons. Jan Baxant se setkal se starosty měst a obcíPozvání k neformálnímu setkání od biskupa litoměřického přijalo třicet sedm představitelů měst a obcí. Ve své rezidenci je biskup Jan Baxant přivítal a vyjádřil svoji upřímnou radost ze setkání.

 

Starostům sdělil, že vždy při svých pastoračních cestách po diecézi žádá o setkání i s představiteli měst a obcí. Proto se s mnohými přítomnými už zná.

„ Máme společné poslání. Každý pracujeme na svém místě, jsme posláni do určitého prostoru. Přesto máme mnoho věcí společných. Jde nám o lidi. Pracovat s lidmi je velmi náročné… Chceme pro lidi něco udělat, nechceme se nechat odradit, v tomto jsme na tom stejně, řekl biskup.

Ocenil také dobrou spolupráci se starostou Litoměřic. Vzpomněl na své návštěvy v jednotlivých městech.

Starosta města Litoměřice Ladislav Chlupáč za všechny přítomné poděkoval za pozvání. Zdůraznil, že jeho pracovní setkání s biskupem Janem Baxantem jsou častá.

Při společném rozhovoru se dotkli otázky otevřenosti kostelů pro lidi ve větší míře než dosud, vztahu státu s církví, sudetoněmecké otázky, vztahu Čechů s Němci, spolupráce s novináři. Zaznělo vyjádření biskupa k diskutovaným otázkám v církvi v dnešní době.

Z řad přítomných starostů a starostek zaznělo ujištění o podpoře  biskupa v jeho práci. Požádali také o základní informace o církevním prostředí např. formou přednášky. Dále se zajímali na koho se mají při řešení  nutných záležitostí obrátit. Mons. Jan Baxant jim také odpověděl na dotaz, jak se mu v severních Čechách žije, vysvětlil své biskupské heslo „Ať vidím“, které také při rozhovoru zmínili.