Mostecká charita otevřela v Janově komunitní centrum

Jana Michálková 22.března 2016

Mostecká charita otevřela v Janově komunitní centrumOblastní charita Most otevřela v Litvínově-Janově nové komunitní centrum. Na jednom místě nabízí lidem v nouzi služby sociální, vzdělávací i volnočasové.

 

Oblastní charita Most ve středu 16. března 2016 slavnostně otevřela za účasti litoměřického biskupa Jana Baxanta nové komunitní centrum v Litvínově-Janově, které obyvatelům města a blízkého okolí nabízí tzv. pod jednou střechou sociální služby zaměřené na pomoc lidem v tíživé životní situaci a další služby, zejména vzdělávací a volnočasové. Centrum vzniklo ve zrekonstruovaném objektu bývalé zvláštní školy, který Oblastní charita Most zakoupila od města Litvínov.

Několikatisícové sídliště Janov je jednou z nejznámějších sociálně vyloučených lokalit v naší zemi, v posledních letech mediálně známou sociálními nepokoji. Centrum integrující jednotlivé sociální služby a vytvářející zázemí pro terénní práci zde doposud neexistovalo. „Chceme napomoci lepšímu životu ve zdejší lokalitě, k tomu, aby lidé věděli, že tu jsme a že za námi mohou kdykoli přijít, že je neodmítneme a vždy nabídneme pomocnou ruku a spolupráci při řešení jejich nepříznivých sociálních i jiných obtížných  a nesnadno zvladatelných situací, uvedla sociální pracovnice Jana Štiková.

 

Více informací najdete v článku „V Janově vzniklo komunitní centrum v diecézní příloze Katolického týdeníku č. 13, který vychází tento týden, na straně 4.