Movité kulturní památky Libereckého kraje

Jana Michálková 16.března 2011

Movité kulturní památky Libereckého krajeZájemci mohou navštívit zítra, ve čtvrtek 17. března 2011, přednášku „Tajemství sakrálních interiérů - movité kulturní památky Libereckého kraje“, která se uskuteční v rámci cyklu „Památky kolem nás“ od 18 hodin v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

„Přednáška je zaměřena na prezentaci naší práce a regionálního seznamu movitých kulturních památek, vymezení skupiny movitých kulturních památek, skladbu chráněných předmětů na území kraje, lokální specifika, osobnosti, dílny, dokumentaci ISO a výzkum movitého kulturního dědictví. Přednáška je postavena především na obrázcích, fotografie budou prezentovány bez popisků a lokací, zaměřené často na detail, převážně z veřejně dostupných interiérů, uvedl Mgr. Ivo Habán, vedoucí oddělení dokumentace Odboru evidence, dokumentace a informačních systémů Národního památkového ústavu, ú.o.p. Liberec, který přednášku povede.

V uplynulých pěti letech bylo na území Libereckého kraje, ve veřejném i neveřejném prostoru, zdokumentováno více než 15 tisíc uměleckých předmětů převážně sakrální povahy. Ačkoli dokumentace a výzkum movitých památek v regionu zdaleka nejsou u konce, mohou být dosavadní výsledky prezentovány již nyní.

Přednáška se bude konat od 18 hodin ve Velkém sále (2. patro) Krajské vědecké knihovně v Liberci, vstupné je dobrovolné.