Na děkanství v Litoměřicích dnes bude přednášet MUDr. Milan Zbořil

Jana Michálková 21.února 2013

Na děkanství v Litoměřicích dnes bude přednášet MUDr. Milan Zbořil Litoměřický kardiolog MUDr. Milan Zbořil bude dnes večer, ve čtvrtek 21. února 2013, přednášet v budově děkanství v Litoměřicích na téma „Sepse a podíl českých vědců a litoměřického kněze na poznání příčin nemoci”. Přednáška začíná po večerní mši svaté.

 

Na pozvání děkana litoměřické městské farnosti u Všech Svatých Józefa Szeligy bude dnes večer v budově děkanství (Mostecká 225/5) přednášet litoměřický kardiolog MUDr. Milan Zbořil. Přednáška začíná zhruba v 18.45 hodin, po večerní mši svaté v děkanském kostele u Všech svatých (18 hodin).

MUDr. Milan Zbořil, kardiolog a dlouholetý lékař litoměřické nemocnice, osobní lékař čtyř litoměřických biskupů, je nositelem Řádu sv. Řehoře Velikého. Toto papežské vyznamenání Svatého otce Benedikta XVI. mu bylo uděleno v roce 2011 za jeho služby pro litoměřické biskupství. Jako lékař litoměřické nemocnice nevydal v roce 1974 tělo zemřelého Štěpána kardinála Trochty do rukou příslušníků StB, ale odeslal ho do Prahy k balzamování a tím ho uchránil pro veřejný pohřeb. Projevil tak velkou osobní statečnost.