Navštivte Dómský pahorek v Litoměřicích s Toulavou kamerou

Jana Michálková 25.května 2012

Navštivte Dómský pahorek v Litoměřicích s Toulavou kamerouTelevizní štáb Toulavé kamery natáčel ve čtvrtek 24. května 2012 v Litoměřicích reportáž o areálu na Dómském pahorku. V ní zavede diváky do biskupské rezidence, katedrály sv. Štěpána a do věže u katedrály.

 

Reportáž Martina Krska a Jiřího Bálka je především pozvánkou k prohlídce věže u katedrály sv. Štěpána. Ta je se svými 65 metry nejvyšším vyhlídkovým místem ve městě.  Pokud návštěvník zdolá dvě stovky schodů, je odměněn krásným pohledem na Litoměřice i okolí. Pro veřejnost je zpřístupněna třetím rokem. Informace o expozici, provozu a vstupném naleznete zde.

Tipem na výlet je i katedrála sv. Štěpána. Předem objednané skupiny si mohou domluvit komentovanou prohlídku katedrály, této významné raně barokní stavby ze 17. století se vzácným souborem obrazů od českého barokního malíře Karla Škréty, na adrese: svaty.stepan@gmail.com.

S archivářem Biskupství litoměřického Martinem Barusem rovněž navštívíme biskupskou rezidenci. Ta je coby sídlo biskupa pro návštěvníky běžně nepřístupná. Prostřednictvím Toulavé kamery však diváci budou moci nahlédnout i sem - do Trůnního sálu a prostor salla terreny. V reportáži se ale objeví i pohledy na ostatní objekty areálu Dómského náměstí.

Termín vysílání tohoto dílu cestování s Českou televizí bude upřesněn.