Noc kostelů 2011

Kristýna Solničková 26.ledna 2011

Noc kostelů 2011Poslední květnový pátek bude i v letošním roce ve znamení otevření sakrálních památek veřejnosti. Dne 27. května se v celé České republice a Rakousku uskuteční další ročník Noci kostelů.

 

banner_nk_full2.gif

 

Rok 2010 byl jistě pro každého z nás významný v mnoha různých ohledech. Jednou z nezapomenutelných událostí, která zanechala dojem v každém, kdo se jí nějakým způsobem zúčastnil, se stal první celorepublikový ročník Noci kostelů. Tato akce proběhla nad očekávání úspěšně, což dokazují nejen statistiky - na 250 tisíc vstupů v celé České republice, z toho okolo 11 tisíc vstupů v litoměřické diecézi - ale rovněž ohlasy návštěvníků a samotných pořadatelů. Návštěvníci měli možnost prožít Noc kostelů a poznat tak jedinečnou část historie v celkem 418 kostelech.

Noc kostelů dává možnost prezentovat významné rysy křesťanských církví a jejich rozmanitost, návštěvníci se mohou obdivovat výtvarnému a architektonickému umu našich předků a zároveň pocítit sílu a energii vyzařující z každého zákoutí sakrálních staveb.

Budete-li se chtít stát součástí Noci kostelů 2011, která proběhne v pátek 27. května 2011, a zprostředkovat tak lidem ojedinělý zážitek, můžete se hlásit již nyní koordinátorce akce, kterou je pro rok 2011 Kristýna Solničková.

Kontakt: 731 402 553 nebo solnickova@dltm.cz

Bližší informace a fotografie z minulých ročníků Noci kostelů naleznete na www.nockostelu.cz

 

Motto_full.png