Noc kostelů 2013: Výherci soutěží převezmou ceny

Jana Michálková 24.září 2013

Noc kostelů 2013: Výherci soutěží převezmou cenyVyhodnocení výtvarné a fotografické soutěže vyhlášené v litoměřické diecézi u příležitosti letošní Noci kostelů proběhne již tento pátek 27. září 2013. Setkání se koná v biskupské rezidenci v Litoměřicích, kam oceněné pozval litoměřický biskup Mons. Jan Baxant.

 

V pátek 27. září 2013 se koná vyhodnocení výtvarné a fotografické soutěže, kterou pro návštěvníky Noci kostelů v litoměřické diecézi vyhlásilo Biskupství litoměřické. Ceny výhercům soutěže předá litoměřický biskup Mons. Jan Baxant. Setkání začíná v 16 hodin, probíhat bude v Trůnním sále biskupské rezidence v Litoměřicích (Dómské náměstí 1).

Obě soutěže - výtvarná pro děti a fotografická pro dospělé - probíhaly v termínu od 27. května do 5. července 2013.  Výtvarná na téma „Návrhářem varhan a fotografická na téma „Tvář kostela aneb exteriér kostela objektivem fotoaparátu. Ze zaslaných výtvarných prací a fotografií odborná porota vybrala celkem patnáct nejlepších prací v dětské soutěži (tři věkové kategorie) a tři nejzajímavější fotografie v soutěži pro dospělé. Ocenění převezmou ceny z rukou litoměřického biskupa a setkají se rovněž s organizátorkou těchto soutěží a hlavní koordinátorkou Noci kostelů v litoměřické diecézi Ing. Kristýnou Solničkovou.

O soutěži jsme informovali zde: http://dltm.cz/zapojte-se-do-souteze