Noc kostelů 2014 v Ústí nad Labem

Petr Hauf 13.června 2014

Noc kostelů 2014 v Ústí nad LabemJiž popáté měli lidé možnost navštívit v rámci Noci kostelů kostel Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem a opět pro ně byl připraven velmi zajímavý program.

 

Letos se v našem kostele Nanebevzetí Panny Marie konala v pořadí již pátá „Noc kostelů. I přes nepřízeň počasí se této akce zúčastnilo 600 lidí, což je přibližně dvojnásobný počet ve srovnání s předešlým rokem. Nejen, že tato akce nabídla bohatý kulturní program ve formě přednášek a koncertů, ale především vytvořila pro širokou veřejnost prostor dostat se do duchovního prostředí. Dostali jsme tak výbornou možnost, všem návštěvníkům, kteří chtěli naslouchat, přiblížit křesťanství v pro ně přijatelné formě.

Vlastní program zahájila mše svatá, kterou sloužil P. Miroslav Šimáček za naše město. Asi největší zájem vzbudila přednáška P. Jaroslava Brože na téma Exorcismus: mýty a skutečnost. Pro ty, kdo se chtěli dozvědět něco o historii kostela, byla připravena přednáška V. Houfka, který nás díky data projekci vzal na šikmou věž kostela jinak nepřístupnou. O hudební část večera se postarala schola farní mládeže Capelli d´altare, Tiský pěvecký sbor pod vedením V. Urbana a Ústecký pěvecký sbor pod vedením J. Magasanika. Hodinu před půlnocí se konala modlitba za město. Program pak uzavřela eucharistická adorace.