Noc kostelů 2020 již tento pátek

Milena Davídková 9.června 2020

Tento týden v pátek 12. června 2020 otevře příchozím své brány letošní Noc kostelů. Jedná se o 12. ročník celorepublikové akce (v naší diecézi 11. ročník), kdy mohou návštěvníci zavítat do kostelů, kaplí a modliteben, které byly v tomto roce do projektu nockostelu.cz  přihlášeny.

Přípravy Noci kostelů byly letos složitější a také posun termínu způsobil, že pořadatelé museli kreativně měnit již chystané programy a některé, dříve připravované, za nových podmínek nakonec realizovat nešly.

Proto patří velké poděkování zejména těm pořadatelům, kteří to nevzdali a i přes počáteční nejistotu a složitosti v období pandemie se rozhodli program sestavit a Noc kostelů v místě uskutečnit. K dnešnímu dni se do projektu zapojilo v celé republice 1146 sakrálních objektů, z toho v litoměřické diecézi jich je 179 s připravenými 534 programy.  

Návštěvníci tedy mohou zavítat do mnoha kostelů také v naší diecézi a vybrat si podle svého vkusu program, který je nejvíce zaujal. Programová nabídka obsahuje např.: vystoupení jednotlivců i hudebních těles, výstavy liturgických předmětů, fotografií ze života farnosti nebo snímky z historie, komentované prohlídky, výstupy na věž, návštěvy běžně nepřístupných objektů, přednášky, projekce, programy pro děti a rodiny, a v neposlední řadě také možnost setkání s knězem, ztišení nebo zapálení svíčky za blízké.

Také televize NOE přišla se svou podporou Noci kostelů v podobě živých přenosů z jednotlivých diecézí. Živé vysílání z litoměřické diecéze můžete sledovat v pátek na TV NOE od 22.00 hodin.

To vše a ještě mnohem více připravili pořadatelé návštěvníkům Noci kostelů. Přehled všech programů najdete vždy v aktuální nabídce na webuv tištěné brožuře (v místě konání akce) nebo v elektronické brožuře (ke stažení).

Tradičně si budou moci návštěvníci také odnést vzpomínku i v podobě rozličných tištěných materiálů.

V letošním roce slavíme osmisté výročí narození patronky litoměřické diecéze sv. Zdislavy a tak jsme k této šlechetné osobnosti zaměřili také letošní soutěž Noci kostelů.

Soutěž Noci kostelů 2020 - leták ke stažení 


Brožura NOC KOSTELŮ 2020 ke stažení

Přijměte videopozvání na akci s oficiální znělkou Noci kostelů 2020:

Milena Davídková (koordinátorka Noci kostelů za litoměřickou diecézi)


Projekt NOC KOSTELŮ
 se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Ústeckého kraje, Libereckého kraje a Biskupství litoměřického

107763