Noc kostelů: pozdrav hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové

Jana Michálková 17.března 2010

Noc kostelů: pozdrav hejtmanky Ústeckého kraje Jany Vaňhové Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová podpořila svou záštitou akci Noc kostelů 2010, která se bude konat letos 28. května také v litoměřické diecézi.

 

Vážení přátelé,

s upřímnou radostí jsem přivítala možnost se se svou záštitou připojit k projektu Noc kostelů, která díky litoměřické diecézi proběhne letos také na území Ústeckého kraje.

Noc kostelů je zajímavou a netradiční příležitostí poznat místa, jež možná nenavštěvujeme tak často, jak by si zasloužila, a tentokrát navíc v atraktivním čase. Je to možnost ke zpomalení životního tempa, k tomu, abychom věnovali chvíli obdivu jedinečným kulturním a historickým památkám a zároveň chvílí tiché kontemplace dodali svým životům duchovní rozměr, který je tak trochu opomíjený.

Doufám, že zpřístupnění běžně nepřístupných míst církevních objektů, jako jsou varhanní kůry, krypty nebo interiéry klášterů, a další doprovodný program přiláká a osloví co nejvíce návštěvníků, kteří se přesvědčí, že na území Ústeckého kraje lze nalézt nepřeberné množství památek, z nichž některé byly dosud neobjevené.

Přeji vám všem, kteří se Noci kostelů zúčastníte, abyste si odnesli nezapomenutelné zážitky i povznášející niterné prožitky.

 

Jana Vaňhová, hejtmanka Ústeckého kraje