Noc kostelů se uskuteční v pátek 12. června 2020

Milena Davídková 17.dubna 2020

101155

Vzhledem k složité situaci a stále se měnícím pokynům v nouzovém stavu (způsobeného koronavirovou nákazou) jsme obdrželi od ústředí Noci kostelů nové informace ohledně konání letošního ročníku Noci kostelů až v těchto dnech.

Nejzásadnější změnou je posunutí termínu konání akce na pátek 12. června 2020.

Dle aktuálního plánu uvolňování omezení souvisejících s epidemií koronaviru bude možné přivítat příznivce Noci kostelů v omezené míře (max. 50 osob najednou). Pro menší kostely a kaple na venkově to znamená realizovat připravené programy prakticky beze změny. Velké farnosti ve městech přizpůsobí organizaci programů pro skupiny max. 50 osob.

Můžeme návštěvníky pozvat do kostelů a modliteben také prostřednictvím multimediálních prostředků a internetové sítě. Internetové přenosy a záznamy bohoslužeb jsme vyzkoušeli během velikonočních svátků na webu Velikonoce.cz, kdy 43 farností a sborů sdílelo více než 200 programů. Vše fungovalo bez větších komplikací. Pracujeme na podpoře pro farnosti a sbory, které dosud nemají s internetovými přenosy zkušenosti a chtějí se takto zapojit. Elektronická verze Noci kostelů je také zároveň pojistkou pro případ, že by se situace s epidemií vyvinula nepříznivě.

  • Kostely a modlitebny, které se dosud přihlásily, prosíme o aktualizaci programů v rámci platných opatření. Během jednoho až dvou dnů proběhne úprava webu a stávající programy budou deaktivovány (nebudou zobrazeny ve veřejné části webu). Od 26. dubna 2020 budou editoři kostelů moci programy aktualizovata opět aktivovat. Dají tím na vědomí, že kostel se letošního ročníku zúčastní i za nových podmínek. Všechny dosud zapsané kostely a modlitebny se nemusejí znovu přihlašovat.

  • Tipy na programy:
    Otevření kostelů a modliteben, prohlídky kostelů a modliteben, přednášky, zdravice, hudební programy, tvořivé dílny pro děti – vždy pro skupiny max. 50 osob.
    Web Noc kostelů – programy kostelů a modliteben: live stream, předtočený program, prohlídky kostelů a modliteben, přednášky, zdravice, hudební programy, tvořivé dílny pro děti…(pro organizátory bude k dispozici technická podpora a návody na live streaming).

    V případě dotazů kontaktujte koordinátorku pro litoměřickou diecézi na emailu: nockostelu@dltm.cz

Projekt NOC KOSTELŮ se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Ústeckého kraje, Libereckého kraje a Biskupství litoměřického
107763