Noc kostelů se uskuteční v pátek 12. června 2020

Milena Davídková 17.dubna 2020

101155

Vzhledem k složité situaci a stále se měnícím pokynům v nouzovém stavu (způsobeného koronavirovou nákazou) jsme obdrželi od ústředí Noci kostelů nové informace ohledně konání letošního ročníku Noci kostelů až v těchto dnech.

Nejzásadnější změnou je posunutí termínu konání akce na pátek 12. června 2020.

Dle aktuálního plánu uvolňování omezení souvisejících s epidemií koronaviru bude možné přivítat příznivce Noci kostelů v omezené míře (max. 50 osob najednou). Pro menší kostely a kaple na venkově to znamená realizovat připravené programy prakticky beze změny. Velké farnosti ve městech přizpůsobí organizaci programů pro skupiny max. 50 osob.

Můžeme návštěvníky pozvat do kostelů a modliteben také prostřednictvím multimediálních prostředků a internetové sítě. Internetové přenosy a záznamy bohoslužeb jsme vyzkoušeli během velikonočních svátků na webu Velikonoce.cz, kdy 43 farností a sborů sdílelo více než 200 programů. Vše fungovalo bez větších komplikací. Pracujeme na podpoře pro farnosti a sbory, které dosud nemají s internetovými přenosy zkušenosti a chtějí se takto zapojit. Elektronická verze Noci kostelů je také zároveň pojistkou pro případ, že by se situace s epidemií vyvinula nepříznivě.

  • Kostely a modlitebny, které se dosud přihlásily, prosíme o aktualizaci programů v rámci platných opatření. Během jednoho až dvou dnů proběhne úprava webu a stávající programy budou deaktivovány (nebudou zobrazeny ve veřejné části webu). Od 26. dubna 2020 budou editoři kostelů moci programy aktualizovat a opět aktivovat. Dají tím na vědomí, že kostel se letošního ročníku zúčastní i za nových podmínek. Všechny dosud zapsané kostely a modlitebny se nemusejí znovu přihlašovat.

  • Tipy na programy:
    Otevření kostelů a modliteben, prohlídky kostelů a modliteben, přednášky, zdravice, hudební programy, tvořivé dílny pro děti – vždy pro skupiny max. 50 osob.
    Web Noc kostelů – programy kostelů a modliteben: live stream, předtočený program, prohlídky kostelů a modliteben, přednášky, zdravice, hudební programy, tvořivé dílny pro děti…(pro organizátory bude k dispozici technická podpora a návody na live streaming).


    V případě dotazů 
    kontaktujte koordinátorku pro litoměřickou diecézi na emailu: nockostelu@dltm.cz