Noc kostelů v litoměřické diecézi

Kristýna Solničková 22.března 2011

Noc kostelů v litoměřické diecéziV pátek 27. května 2011 budou města po celé České republice opět prozářena světlem otevřených kostelů a modliteben. Návštěvníky uvítá také 84 církevních objektů litoměřické diecéze.

Ke dni 21. března 2011 se k Noci kostelů v litoměřické diecézi připojilo již 84 kostelů, kaplí a modliteben, čímž bylo překročeno číslo z minulého roku, kdy se akce účastnilo 65 objektů. Největší počet přihlášených je z Ústeckého kraje, následuje kraj Liberecký a Středočeský. Noc kostelů se nese v duchu spolupráce křesťanských církví, což dokazuje zapojení se kromě církve římskokatolické také dalších pěti členů Ekumenické rady církví - Starokatolická církev, Církev československá husitská, Českobratrská církev evangelická, Jednota bratrská a Církev bratrská.

Noc kostelů je podporována celou řadou významných osobností církevního i veřejného života. V litoměřické diecézi jí svým jménem zaštítili Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický, MUDr. Jiří Besser, ministr kultury ČR, Jana Vaňhová, hejtmanka Ústeckého kraje, Mgr. Stanislav Eichler, hejtman Libereckého kraje, František Pelant, primátor města Děčín, Ing. Vít Mandík, primátor města Ústí nad Labem, MUDr. Raduan Nwelati, primátor města Mladá Boleslav, Mgr. Jan Korytář, primátor města Liberce a Mgr. Ladislav Chlupáč, starosta města Litoměřice.

Pořadatelé si i v letošním roce připravili bohatý program, ve kterém nebudou chybět komentované prohlídky, koncerty, programy pro děti a další zajímavosti. Ojedinělý program je nachystán pro návštěvníky na Ústecku, kde si pro ně Iniciativa pro naše kostelíky - Ostrov připravila autobusovou exkurzi po kostelících a rovněž pěší exkurzi po kapličkové trase. Bližší informace naleznete na www.nockostelu.cz.

Přípravy na Noc kostelů jsou v plném proudu, ale možnost přihlásit se je zde stále. Neváhejte a zapojte se spolu s námi do této jedinečné akce, která již překročila hranice několika států.

Kontakt pro litoměřickou diecézi:
Kristýna Solničková, tel.: 731 402 553, e-mail: solnickova@dltm.cz