Norský velvyslanec navštívil Litoměřice

Jana Michálková 5.května 2011

Norský velvyslanec navštívil LitoměřiceVelvyslanec Norského království v České republice Jens Eikaas navštívil v úterý 3. května 2011 město Litoměřice. Norského velvyslance, který přijel do Litoměřic na pozvání starosty Ladislava Chlupáče, přijal ve své biskupské rezidenci rovněž Mons. Jan Baxant. Setkání se zúčastnil také generální vikář litoměřické diecéze P. Stanislav Přibyl CSsR a probošt katedrální kapituly J. M. can. Jiří Hladík O.Cr.

 

Jens Eikaas si během své návštěvy Litoměřic prohlédl biskupskou rezidenci, katedrálu sv. Štěpána, kanovnické domky na Dómském náměstí, radnici a zrekonstruovaný gotický hrad. „Dobré vztahy jsme udržovali již s předchůdci pana velvyslance. Byl bych proto rád, aby naše spolupráce pokračovala i nadále, uvedl starosta, který s Jensem Eikaasem jednal i o možné finanční podpoře některých místních projektů, a to prostřednictvím Norských fondů. Jedním z nich je plánovaná, finančně náročná rekonstrukce kanovnických domků, na kterou nemá církev dostatek finančních prostředků.

Litoměřický biskup Jan Baxant se setkal s norským velvyslancem již letos v lednu, kdy oba navštívili nově zrekonstruované prostory části Základní školy při Biskupském gymnáziu v Krupce-Bohosudově. Projekt s rozpočtem 20 milionů korun mohl být realizován díky získanému grantu Norského fondu.