Nový web o papežské návštěvě

Jana Michálková 24.října 2008

Nový web o papežské návštěvěDne 22. dubna 2009 ve 14.00 hodin proběhla v prostorách exercičního domu v kapucínském klášteře, na závěr 76. plenárního zasedání České biskupské konference, krátká tisková konference, jejímž cílem bylo spustit a představit novinářům nové webové stránky o přípravách na plánovanou papežskou návštěvu.

Oficiální web, provozovaný Českou biskupskou konferencí ve spolupráci s přípravným týmem návštěvy, běží na adrese www.navstevapapeze.cz a klade si za cíl informovat veřejnost o této významné události i nabídnout praktické informace k účasti na setkáních se Svatým otcem.

Definitivní termín návštěvy ani žádné podrobnosti nebyly dosud oficiálně zveřejněny. Webové stránky se proto nyní zaměřují především na duchovní přípravu, kterou zahájili biskupové Čech, Moravy a Slezska v neděli 19.4., a také na informace o předpokládaných místech, kde by se Svatý otec mohl zastavit: počítá se s programem v Praze, Brně a Staré Boleslavi. Web dále představuje papeže Benedikta XVI. Zájemci se také mohou přihlásit k odběru novinek, které jim budou zasílány na jejich e-mailovou adresu. Samozřejmostí jsou otázky a odpovědi a nezbytné kontakty. Stránky využívají redakčního systému Navi4D od firmy WebDesignum.cz a byly spuštěny ve třech jazykových mutacích - kromě češtiny ještě anglicky a německy - a jejich obsah se bude postupně rozvíjet.

Zdroj: Tiskové středisko ČBK