Oblastní charita Most nabídla pomoc lidem v Oseku postiženým vichřicí

Jana Michálková 10.července 2015

Oblastní charita Most nabídla pomoc lidem v Oseku postiženým vichřicíOblastní charita Most nabídla pomoc rodinám žijícím ve městě Osek, kterým vichřice tento týden poškodila jejich domovy. Zítra (v sobotu 11. července 2015) pak klienti azylového domu pro muže a ženy v Oseku pomohou při odstraňování následků této živelní pohromy.

 

„Postiženým rodinám jsme nabídli možnost ubytování nebo zajištění materiální pomoci, uvedla Mgr. Světlana Nikolova, vedoucí služeb prevence Oblastní charity Most. Na žádost starostky města Osek mostecká charita pomůže rovněž s odstraňováním následků vichřice (tj. s odstraněním spadlých stromů a větví). Klienti azylového domu pro muže a ženy v Oseku půjdou podle slov Světlany Nikolové pomoci tento nepořádek likvidovat zítra, v sobotu 11. července v 8 hodin ráno, kdy je ve městě plánována velká úklidová akce.

Nejedná se však o jedinou aktuální a rychlou pomoc mostecké charity v těchto dnech. Zajistila např. ubytování pro ženu a tři děti, které přišly minulý týden o bydlení v souvislosti s výbuchem plynu v Janově. „Ubytování jsme poskytli v azylovém domě pro matky s dětmi v Oseku. Oblastní charita Most byla jedinou organizací, která se během víkendu a v tak krátkém čase dokázala postarat o potřebné, poukázala Světlana Nikolova.

 

Oblastní charita Most

Město Osek