OCH Česká Kamenice rozdělovala přímou materiální pomoc

Jana Michálková 24.srpna 2010

OCH Česká Kamenice rozdělovala přímou materiální pomocOblastní charita Česká Kamenice získala v minulých dnech dostatek potřebného materiálu pro přímou pomoc domácnostem postiženým povodněmi.

V minulém týdnu její pracovníci rozvezli do domácností zatím sedmdesát vysoušečů a spolupracují s humanitární organizací ADRA při kontrole jejich správného používání. Ta také nabídla zhruba čtyřicet stavebnic LEGO pro děti z rodin postižených povodní na Děčínsku.

Pomoc Oblastní charitě Česká Kamenice dále poskytla firma VAN GILLERN, s.r.o., z Kamenice u Prahy, která dovezla dezinfekční prostředky, balenou vodu, ochranné pomůcky, igelitové pytle apod., a firma Chemotex Děčín, jež dodala dezinfekci do studní a prostředky proti plísním (tuto pomoc zprostředkovala OCH Ústí nad Labem). Své služby prostřednictvím charitních pracovníků nabídl např. Nadační fond J a T.

OCH Česká Kamenice pomáhá i v místech vzdálených. Na Obecní úřady v Markvarticích, Srbské Kamenici a Jetřichovicích rozvezli její pracovníci vysoušeče, dezinfekci do studní a protiplísňové postřiky. Do Křešic u Litoměřic pak deset vysoušečů, balenou vodu a dezinfekční a úklidové prostředky. Podobně pomohli i dvěma rodinám s dětmi z Velkého Šenova.

Firmám, organizacím i soukromých osobám za poskytnutou pomoc děkujeme!