Ohlédnutí za Nocí kostelů a soutěž

Jana Michálková 27.června 2017

Ohlasy od pořadatelů a především také od návštěvníků Noci kostelů jsou velmi pozitivní a děkujeme všem, kdo pomohli v jednotlivých objektech vytvořit krásnou atmosféru. Fotografie a ohlasy průběžně vkládáme na Facebook biskupství. V letošním roce odhadujeme dle obdržených informací a ohlasů z roku předchozího celkový počet vstupů na více než 31 tisíc (za přibližně 65 % objektů máme nahlášeno 24 265 vstupů). Zapojeno bylo na dvě stě sakrálních staveb. 

Noc kostelů ještě nekončí
Jako již tradičně, navazuje na Noc kostelů výtvarná soutěž pro děti a fotografická soutěž pro dospělé. Dětská soutěž na téma „Svatá rodina – kdo to je, jak si ji představuji?“ probíhá ve třech kategoriích:
I. děti do 6 let
II. děti 7-11 let
III. děti 12-15 let

Výtvarné práce zasílejte na adresu: Biskupství litoměřické, Dómské nám. 9, 412 88 Litoměřice
Obálku označte heslem „SOUTĚŽ“

Na zadní stranu obrázku je důležité uvést: Jméno a příjmení dítěte, věk, adresu a popř. e-mail (adresa může být i na školku, školu v případě většího množství prací).

Fotografická soutěž pro všechny od 16 let má stálé téma „Tvář kostela“ aneb exteriér kostela objektivem fotoaparátu (snímek by měl být něčím zajímavý, může se jednat i o detail – věž, okno apod.)

Fotografie zasílejte na e-mail solnickova@dltm.cz (popř. poštou na výše uvedenou adresu). 

Obě soutěže probíhají do 14. července 2017

Soutěž_plakát

Vítěze odměníme hodnotnými cenami od našich partnerů:

200892009020091