Památka na všechny věrné zemřelé s biskupem Janem Baxantem

Jana Michálková 3.listopadu 2012

Památka na všechny věrné zemřelé s biskupem Janem BaxantemV pátek 2. listopadu, kdy vzpomínáme na všechny věrné zemřelé, se sešel litoměřický biskup Jan Baxant s věřícími ke společným modlitbám. Koncelebrantem ranní mše svaté v katedrále sv. Štěpána byl i augsburský biskup Mons. Konrad Zdarsa.

 

První z bohoslužeb o Památce na všechny věrné zesnulé sloužil litoměřický biskup od 7.30 hodin v katedrále sv. Štěpána. Koncelebranty mše svaté byli augsburský biskup Mons. Konrad Zdarsa spolu s prelátem Dr. Bertramem Meierem, kanovníkem katedrální kapituly v Augsburgu, kteří byli ve dnech 1. a 2. listopadu 2012 v Litoměřicích na návštěvě, mši svatou dále koncelebrovali generální vikář litoměřické diecéze P. Stanislav Přibyl CSsR, probošt litoměřické katedrální kapituly a dómský farář J. M. can. Jiří Hladík O.Cr. a kanovníci kapituly J. M. can. Józef Szeliga a J. M. can. Martin Davídek.

„Vděčně vzpomínáme na všechny věrné zemřelé, na ty, kteří putují přes očistec k nebi.  Věrnost, to je schopnost náboženského života. Věrnost projevovali v životě ve vztahu k Bohu a nám. Pamatujme na věrné, aby i na nás jednou naši nástupci vzpomínali s tím, že jsme byli věrni, řekl mimo jiné biskup v krátkém zamyšlení.

Dopoledne oba hosté z Německa navštívili v doprovodu Mons. Baxanta biskupskou kurii a setkali se zaměstnanci biskupství. Po obědě odcestovali do Prahy.

V odpoledních hodinách se biskup sešel s věřícími ke společným modlitbám za zemřelé na Městském hřbitově v Litoměřicích. Večer od 18 hodin pak sloužil mši svatou v děkanském kostele Všech svatých.

 

2012-11-02

Památka na všechny věrné zemřelé, mše svatá v katedrále sv. Štěpána s biskupy Mons. Janem Baxantem a Mons. Konradem Zdarsou. Foto Jana Michálková