Pastorační návštěva v Dlouhém Mostě

Martin Flosman 9.srpna 2011

Pastorační návštěva v Dlouhém MostěV sobotu 6. srpna 2011 celebroval litoměřický biskup Mons. Jan Baxant poutní mši sv. v kostele sv. Vavřince v Dlouhém Mostě. Jednalo se o jeho první návštěvu v této farnosti na Liberecku. Při této příležitosti také požehnal nový obecní znak a prapor.

Oficiální část návštěvy byla zahájena v budově Obecního úřadu, kde byl Mons. Baxant přivítán starostkou Ing. Bělou Ivanovou a zastupiteli obce. Po přátelském přijetí a zápisu do pamětní knihy obce se všichni přítomní vydali průvodem do kostela sv. Vavřince.

Při bohoslužbě byli přítomni představitelé obce, statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Lidie Vajnerová, administrátor farnosti Michal Olekšák, koncelebrovali R. D. Miroslav Maňásek a místní duchovní správce R. D. Josef Faltejsek.

Tento den byl pro místní farnost zvlášť významný také proto, že se jednalo o první návštěvu diecézního biskupa po osmdesáti letech. Posledním biskupem, který farnost navštívil, byl v roce 1932 Mons. Alois Weber. V průběhu bohoslužby Jan Baxant požehnal nový obecní znak a prapor. Ke sv. přijímání poprvé přistoupil prvokomunikant Kilián Olekšák.