Počet přihlášených do Noci kostelů překročil stovku

Kristýna Solničková 12.dubna 2011

Počet přihlášených do Noci kostelů překročil stovkuBěhem pokračujících příprav na Noc kostelů narůstá počet zájemců, kteří by se rádi stali její součástí. V současné době je v litoměřické diecézi evidováno více než sto přihlášených objektů.

K dnešnímu dni přihlásili pořadatelé v litoměřické diecézi 115 kostelů, kaplí a modliteben, které otevřou dne 27. května 2011 své dveře návštěvníkům a nabídnou jim bohaté kulturně-vzdělávací programy. Nejvíce zapojených památek se nachází v Ústeckém kraji, následuje kraj Liberecký a Středočeský.  

Z rozmanité nabídky programů si jistě vybere každý. Návštěvníci se mohou těšit například na tvořivé dílny, divadelní představení, koncerty, komentované prohlídky a mnoho dalšího. Samozřejmě nebudou chybět ani mše svaté, duchovní rozhovory či čtení z Bible. Mezi první zajímavosti programů bezesporu patří speciálně vypravený autobus, který bude tuto květnovou noc vyjíždět z Ústí nad Labem a projede s poutníky Cestou za našimi kostelíky. 

Aktuální počet přihlášených památek již o několik desítek překročil číslo z loňského roku, kdy bylo v litoměřické diecézi zapojeno celkem 65 církevních objektů. Noví zájemci se stále hlásí, věříme tedy, že ani současný stav není konečný.