Podpora kláštera trapistek v Poličanech u Benešova a nabídka tiskovin k návštěvě Svatého Otce

P. Stanislav Přibyl, generální vikář 2.září 2009

Podpora kláštera trapistek v Poličanech u Benešova a nabídka tiskovin k návštěvě Svatého OtceV Poličanech u Benešova se usadily sestry trapistky z italského Vitorchiana. V současné době mají vybudovaný dům pro hosty a kapli a staví kostel s klášterem. Na živobytí si vydělávají prací vlastních rukou. Mezi různými pracemi, které vykonávají, je výroba a prodej pohlednic, přání, záložek a kalendářů.

V souvislosti s návštěvou Svatého Otce v České republice připravily rovněž brožuru s tajemstvími svatého růžence, které jsou provázeny krátkými meditacemi Svatého Otce a reprodukcemi od Giotta z Capella degli Scrovegni v Padově v Itálii. Cena této brožury je 60,- Kč. Obrázky stojí od 2,50 Kč do 3,20 Kč za kus.

Sestry nás žádají, abychom se obrátili na všechny v diecézi, s dotazem, zda byste měli o tyto předměty zájem. Tiskoviny jsou ve vysoké grafické kvalitě a můžeme jejich odběr jedině doporučit. Tím také podpoříme snahu sester trapistek usadit se mezi námi v Čechách a posvěcovat modlitbou a prací naši zem.

V případě zájmu se obraťte přímo na sestry trapistky:

Trapistický klášter, s.r.o.
Křečovice - Poličany 2
257 56 Neveklov
tel. 312 312 004
e-mail: sestrytrap@gmail.com