Pomoc uprchlíkům putovala do Bělé

Z tiskové zprávy Edith Kroupové, DCH Litoměřice 2.října 2015

Pomoc uprchlíkům putovala do Bělé Sbírka Diecézní charity Litoměřice na pomoc uprchlíkům odcestovala včera do Bělé pod Bezdězem. Litoměřická Charita ale nezůstane pouze u pomoci materiální.

 

Ve čtvrtek 1. října 2015 odcestovala většina vybraných věcí z materiální sbírky, vyhlášené Diecézní charitou Litoměřice v polovině září, do detenčního zařízení pro cizince v Bělé pod Bezdězem - Jezové, které požádalo litoměřickou Charitu o pomoc. Celkem se jednalo o 27 pytlů ošacení, 9 pytlů bot a 12 krabic hraček a výtvarných potřeb pro děti.

Potřeby uprchlíků v Bělé ale nejsou jen materiální, zařízení potřebuje také síly pracovní. O dalších možnostech pomoci jednaly charity působící v litoměřické diecézi spolu s vedením zařízení pro zajištění cizinců v Bělé-Jezové ve čtvrtek 1. října v Litoměřicích. Diecézní charita Litoměřice společně s charitami z České Lípy, České Kamenice a administrátorem farnosti v Bělé pod Bezdězem, Kamilem Škodou, který se setkání rovněž zúčastnil, se nyní budou snažit zajistit program pro děti uprchlíků, nákupy do zařízení a třídění ošacení v místních skladech. Další případnou pomoc nabídly také charity z Lovosic, Mostu a Šluknova.

Druhá část sbírky, kde jsou především potraviny, hygiena a spací potřeby, poputuje do Diecézní charity Brno, která vše využije na okamžitou pomoc uprchlíkům v provizorních evakuačních centrech u státních hranic na území jižní Moravy a v Přijímacím středisku Zastávka u Brna, se kterým spolupracuje. Dále bude doručována do zahraničí, především do Maďarska, Srbska a Chorvatska.

 

Materiální pomoc mohou lidé i nadále nosit na adresu Diecézní charity Litoměřice (Kosmonautů 2022) každý všední den v době od 8.30 do 16.00 hodin. Aktuální seznam potřebných věcí je zveřejněn na stránkách www.dchltm.cz.

Svou pomoc můžete nabídnout také na www.pomocuprchlikum.charita.cz.

V případě dotazů se obracejte na Bc. Alenu Holcovou, sociální pracovnici DCH Litoměřice, tel.: 416 733 487, 731 557 615, e-mail: alena.holcova@dchltm.cz.

 

Předem děkujeme za Vaši podporu a pomoc, za solidaritu s uprchlíky!

 

Zprávu v plném znění si můžete přečíst zde.