Pořad o \""restitucích\"" s generálním vikářem a pracovníky Biskupství litoměřického

P. Stanislav Přibyl, generální vikář 9.září 2014

Pořad o \V úterý 12. a 26. srpna 2014 byl odvysílán v Radiu Proglas dvoudílný pořad o procesu částečného majetkového narovnání mezi státem a církvemi, vulgo restitucích.

Redaktorka Studia Štěpán Radia Proglas Vlasta Klekerová připravila s generálním vikářem litoměřické diecéze P. Stanislavem Přibylem, diecézní ekonomkou Zuzanou Bumbovou a advokátem Jakubem Křížem dvoudílný pořad s názvem Restituce.

První díl pořadu byl odvysílán 12. srpna 2014 ve 22.00 hodin a reprízován 18. srpna 2014 v 9.30 hodin. V anonci pořadu jsme se mohli dočíst: Restituce, slovo skloňované v každém pádě, je v podstatě zavádějící pojem. Co je částečné [majetkové] vyrovnání [mezi státem a církvemi], zda je nyní církev obrovsky bohatá, jakými procesy je majetkové vyrovnání zatíženo, to uslyšíte v pořadu, který uvádí posluchače do reality.

Záznam pořadu si můžete poslechnout na adrese:

mms://audio.proglas.cz/audioarchiv/stream/audio_45134.wma

Druhý díl je uveden následujícími slovy: Restitucemi krok za krokem. Informace z úst interpretů nám pomohou zorientovat se v horkém tématu naší doby. Kromě skutečností zpracovaných naším zákonodárstvím nebude chybět osobní náhled na věc. Byl odvysílán v premiéře 26. srpna 2014 od 22.00 hodin a reprízován v pondělí 1. září 2014 v 9.30.

Záznam druhého dílu je možné vyslechnout na:

mms://audio.proglas.cz/audioarchiv/stream/audio_45139.wma

 

Nechť je tento pořad příspěvkem litoměřické diecéze k vyjasnění ožehavého tématu života církve v současnosti i k opětovné formulaci základních křesťanských ctností, jako je spravedlnost, láska či statečnost.