Pouť ke Královně hor s Mons. Janem Baxantem

Hana Klára Němečková 20.srpna 2012

Pouť ke Královně hor s Mons. Janem BaxantemV neděli 19. srpna 2012 se v Bozkově uskutečnila jedna ze čtyř hlavních letošních poutí. Přinášíme vám několik postřehů z homilie litoměřického biskupa Jana Baxanta.

 

  • Když víme, že nám někdo důvěřuje, jsme schopni velikých věcí. Bůh s námi počítá, i když ví, že všechno nezvládneme. Je pro nás motorem i silou pro to, abychom něco významného v životě vykonali.
  • Na pouti můžeme získat ne to, co bychom chtěli, ale to, co pro nás Bůh připravil - otevřme tomu své srdce.
  • Panna Maria oděná sluncem září, ale neoslňuje. Právě tak září člověk dobrého srdce - ne proto, abychom k němu vzhlíželi, ale proto, aby nám ukazoval cestu, aby nám jeho záře pomáhala v orientaci v tomto světě. Stačí malá svíčka, která prozáří velký temný pokoj.
  • Panna Maria žije v očekávání, naději a optimismu - tedy žádný pesimismus, žádná kritičnost. Ona ví, že Bůh má všechno ve svých rukou.
  • Kde se tvoří něco hodnotného, tam vždy přijde Nepřítel, aby to pokazil. Máme-li pocit, že se nám všechno daří, je dobré se zamyslet, zda není něco falešně.

 

Do poutního kostela Navštívení Panny Marie Královny hor v Bozkově zve farnost Misionářů saletinů letos ještě 9. a 29. září, vždy od 10.00 hodin.